הרצאות מעניינות לאירועי חברה

אטרקציות לברית מילה

אירועי חברה הם חלק בלתי נפרד מההווי במקום העבודה, והם יכולים להיות אירועים על בסיס מקצועי או על בסיס פנאי. מקובל להביא לאירועי חברה הופעת אורח, כדוגמת סטנדאפיסט, אמן אשליות וכמובן מרצים במגוון נושאים, בהתאם לאופי האירוע. ככל שהוא מוקפד ומקצועי – כך מקובל שהמופע המרכזי עוסק בנושא רציני יותר, ואף בהלימה לתחום בו עוסקת החברה. ככל שהאירוע משוחרר יותר, כדוגמת אירוע הווי יחד עם בני זוג של העובדים, ניתן להזמין מופע שכל מטרתו להקליל את האווירה, להצחיק ולשמח. היתרון בהרצאות באירועי חברה הוא הגמישות, עם אפשרות לבחור בהרצאה שעוסקת בפילוסופיה, פסיכולוגיה, כלכלה, מדינה וכדומה, ועד לנושאים כדוגמת אסטרולוגיה, זוגיות, מיניות, אקטואליה ועוד.

מהי החשיבות של בחירת הרצאה מעניינת לאירוע החברה?

  • יצירת עניין בקרב השומעים – במרבית המקרים, הרצאה מעניינת באירוע חברה תהיה אטרקטיבית יותר מהופעה של אמן אורח מתחום אחר.
  • הגברת שביעות הרצון מהאירוע – שביעות הרצון של עובדיכם מהאירוע תלויה בפרמטרים שונים, כשהפרמטר החשוב ביותר הוא לב האירוע.
  • עידוד עובדים והגברת מוטיבציה – אחת הסיבות לקיום של אירוע חברה הוא הגברת המוטיבציה בקרב העובדים. אירועים לא פורמליים מחוץ לשעות העבודה מחברים בין העובדים וגורמים להם לחוש קרבה גדולה יותר למקום העבודה. יתרון נוסף הוא הגלים שזה יוצר בחוץ.
  • מיתוג החברה – באמצעות הרצאה טובה עם מרצה לאירוע המפורסם בתחום הידע שלו ניתן לסייע למיתוג החברה ולהגברת המוניטין שלכם.

נושאים מרתקים שניתן לשלב באירועי חברה

הרצאות מוצלחות הן הרצאות שתורמות לעובד במישור המקצועי והאישי כאחד. לדוגמה, הרצאות בנושא מנהיגות הן ההרצאות האידיאליות לאירועי חברה. הן מתאימות לאירועי חברה גדולים, הכוללים את כלל העובדים מהמנכ"ל ועד עובד הניקיון, וגם לקבוצות מצומצמות בחתך לפי תפקיד. המתנה הטובה ביותר שמנהל יוכל להעניק לעובד שלו היא הרצאה בנושא מנהיגות, אותה הוא יוכל לקחת איתו הלאה למישורים נוספים בחיים. הרצאות נוספות הן הרצאות מוטיבציה, העוסקות בהתגברות על מכשולים ובתקומה מתוך מצבים קשים בחיים. הרצאות נוספות מומלצות הן הרצאות בנושא שפת גוף והרצאות להתמודדות עם מצבי לחץ, או לחלופין הרצאות הנוגעות לחלוטין בעולם האישי של העובדים – זוגיות, משפחה וחיסכון.

בחרנו נושא לאירוע, אבל איך לבחור מרצה?

  • וותק וניסיון המרצה בהעברת הרצאות בפני קהל – ותק וניסיון של המרצה הם פרמטר מהותי. מרצה חסר ניסיון בעמידה מול קהל, ובפרט אם אין לו ניסיון בהעברת הרצאה בתחום שבחרתם, עלול להוביל להרצאה ברמה נמוכה.
  • בקיאות בתחום בו הוא מרצה – חשוב לוודא שלמרצה יש ניסיון מוכח בתחום בו הוא מרצה, ואף ניסיון מעשי. לדוגמה, ישנן הרצאות בתחום הביטחון שמועברות על ידי קצינים בכירים בדימוס, והרצאות בתחום הדיפלומטיה ויחסי החוץ שמועברות על ידי מרצים שנשאו בתפקיד קונסולרי.
  • יכולת העברת מסרים בצורה רהוטה וקולחת – בחרו במרצה בעל יכולת להעביר מסרים באופן רהוט וקולח, מומלץ מרצה שיש עליו המלצות. אם יש באפשרותכם, בקשו לשמוע את המרצה בהופעה, בוידאו מצולם או בהגעה שלכם לאירוע בו הוא מופיע.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן